Vypnutí ukládání náhledů do cache souborů

Jednou z možností, jak výkon zrychlit, je také úplné zrušení vytváření cache souborů s náhledy, což ocení to především uživatelé s méně výkonným počítačem. Práce s těmi „vyrovnávacími“ soubory je totiž náročná na procesor a pevný disk. Windows 7 tak sice budou náhledy vždy znova vytvářet, ale už se nebudou zabývat jejich zálohováním.

Pro následující nastavení je potřeba být přihlášen jako uživatel s administrátorskými právy. Lze ho také aplikovat pouze v edicích Professional, Enterprise a Ultimate. V nižších edicích se není možné spustit Editor zásad skupiny.

Klíčem k úspěchu je administrátorský nástroj Editor místních zásad skupiny, který je běžně ve firemním prostředí využíván k omezování práv jednotlivých počítačů a uživatelů. Spustíte ho tak, že do vyhledávacího pole nabídky Start zadáte řetězec zásady skupiny a klepnete na nalezenou položku Upravit zásady skupiny. Nebo stiskněte Win+R, do políčka zadejte řetězec gpedit.msc a klepnete na tlačítko OK.

V levé části přejděte na Konfigurace uživatele | Šablony pro správu | Součásti systému Windows | Průzkumník Windows a v pravé části vyhledejte položku Vypnout mezipaměť miniatur.

win7_tip_7_4_4_5

Klepněte na ni pravým tlačítkem a zvolte Upravit. Přepněte přepínač z položky Není nakonfigurováno na položku Povoleno. Poté nastavení potvrďte klepnutím na OK, zavřete Editor zásad a restartujte počítač.

win7_tip_7_4_4_6

zdroj: http://extrawindows.cnews.cz/zrychlete-si-nacitani-obsahu-slozek-ve-windows-7

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *