Upozornění pro uživatele programu PUKwin

V programu PUKwin pro účetní období započaté v roce 2016 je závazný nový účtový rozvrh a s tím související výrazné změny v účetních výkazech. Změny se týkají vykazování stavu zásob a aktivace, mimořádných nákladů a výnosů, a zřizovacích výdajů. S tím souvisí i zřízení nových účtů a nové výkazy. Povinný rozsah výkazů je stanoven pro účetní jednotky podle jejich kategorie. Tyto kategorie jsou stanoveny v §1b Zákona o účetnictví.

Je proto nezbytné, abyste upravili svůj účtový rozvrh a doplnili odkazy účtů na čísla řádků výkazů. Pomůckou vám může být vzorová účtová osnova, která je součástí programu. Odkazy zadejte na všechny rozsahy výkazů. Pokud ve vzorové osnově není uveden odkaz na číslo řádku výkazu, znamená to, že může naplňovat rozdílné řádky výkazu. V tom případě doporučujeme doplnit systetické označení i analytikou a upřesňujícím popisem. Pak podle chování účtu upřesnit jeho odkazy na řádky výkazů.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>